van-kombi-servisi-2

Van kombi servisi olarak bütün marka kombilerinizin bakım ve onarım işlerini özenerek yapıyoruz. Kombilerden tam randıman almanız için kombi bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmalısınız. Kombilerin peteklerini 2 yılda bir mutlaka temizletmelisiniz. Kombi petek temizliği için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz evinizi kirletmeden 2-3 saat içinde peteklerinizi son teknolojik aletler kullanarak temizlemektedir. Petek temizliği kombilerinizin uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlar. Kombi iç aksanında meydana gelebilecek hasar önceden önlenmiş olur.

 

Van kombi servisi olarak petek temizliği fiyatlarımız evin büyüklüğüne ve peteklerin sayısına göre değişmektedir. Petek temizlik ücreti 2018 yılı için 150 lira ile 250 lira arası değişmektedir. Petek temizliği size doğalgazdan % 30 tasarruf sağlar. 3-4 aylık doğal gaz tasarrufu ile petek temizleme maliyetini çıkarabilirsiniz.

 

Van kombi servisi olarak müşterilerimizi uyarıyoruz. Petek temizliği ile kombi bakımı ayrı işler olup iki işlem içinde farklı işlemler yapılır. Kombi bakımı yaptırdım petekleri temizletmeme gerek yok düşüncesinin yanlış olduğunu tüm müşterilerimize söylüyoruz. Kombi bakımında aksesuar durumu test edilir. Bozulan, arıza veren ya da bozulmaya yüz tutmuş parçalar değiştirilir. Kombi çalışma sistemi yağlanır. Eksiklikler giderilir. Petek temizliğinde ise peteklerin içinde biriken kireç, çamurlu su ve tortu temizlenir.

 

Van kombi servisi olarak bizi aramanız durumunda kısa sürede size randevu verip evinizde sizi ziyaret ediyoruz. Kombi petek temizliği için evinizde kirlenme olması söz konusu değildir. Kombi petek temizliği için güçlü kimyasallar kullanıyoruz. Peteklerin içine kimyasal madde döktükten sonra 45 dakika kimyasalların peteklerin içindeki kireç ve tortuyu çözmesi için beklenir. Çözülme işlemi bittikten sonra peteklerin içi yıkanır. En son işlem olarak peteklerin daha dayanıklı ve sağlam olması için peteklerin içine koruyucu kimyasallar dökülür.

 

Van kombi servisi olarak çok yoğun biçimde çalışmaktayız. Petek temizliği işlerini kış ayında değil yaz ve sonbahar aylarında yaptırılmasını daha uygun buluyoruz. Kış aylarında petekler aktif olarak yandığı için peteklerin soğumasını beklemek gerekir. Kış ayında petek temizletmek zor ve zaman alıcıdır. Bu yüzden yaz ve sonbahar aylarında peteklerin temizlenmesi daha doğrudur.

 

kombi-rahatlık

Ariston ülkemizde hizmet veren önemli bir markadır. Birçok elektronik ürünü bulunan Ariston markasının ülkenin dört bir köşesinde zengin bir yetkili servis ağı vardır. Bir firma ürünü üretip geri çekiliyorsa o firmadan uzak durmalısınız. Güçlü ve sağlam firmalar her zaman ürünlerinin arkasında dururlar. Ariston ürettiği ürünlerin müşterilere kusursuz hizmet verebilmesi için zengin bir yetkili servis ağı kurdu. Yetkili servisler ürünlerin bakım, onarım ve tamir işlerini yapar. Ürünle ilgili yedek parçaları müşterilerine ulaştırır.

Van Ariston yetkili servislerini sizler için araştırdık. Ariston marka tüm teknolojik ürünlerin tamir, bakım işlerini yaptırabileceğiniz Van Ariston yetkili servislerin iletişim bilgilerini sizler için derledik. Van bölgesinde hizmet veren tüm servislerin adres ve telefon numaralarını sizler için internetten araştırdık. Teknik servislerde deneyimli ve uzman teknisyenler bulunur. Bu teknisyenler ürünle ilgili her türlü soru ve sorunlarınızı çözmek için haftanın 7 günü 24 saat aktif olarak çalışır.

Van Ariston yetkili servisleri telefonla arayarak Ariston marka ürünlerinizin tamir ve bakımı için randevu alabilirsiniz. Randevular işlem yoğunluğuna göre 12 saat ile 48 saat arasında gerçekleşir. Dinamik bir ekip kuran Ariston yetkili servis elemanları ürünle ilgili her türlü sorunu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Van Ariston yetkili servisleri ürünlerinizin garantisi bitmemişse ürünle ilgili soru ve sorunlarınızı ücretsiz olarak çözüme kavuşturmaktadır. Cihazınızda ciddi bozukluk varsa cihazınız için parça takmak gerekirse sizden sadece parçanın ücreti tahsil edilir.

Van Ariston yetkili servisleri Ariston marka ürünlerinizin bakım ve onarım işlerinin dışında ürünün montaj ve demontaj işlemlerini de yapmaktadır. Özellikle taşınmalarda ürünlerin sökülüp takılması gerekir. Ürünlerin zarar görmeden sökülüp takılmasını işin uzmanı yapması gerekir. Ürünlerin usulüne uygun sökülüp takılmasını en sağlıklı yetkili servisler gerçekleştirir. Ariston marka ürünlerinizin kurulum ve söküm işlemleri için aşağıda verilen iletişim numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

Van Ariston yetkili servisinde ürünlerinizin bakım ve onarımlarını yaptırabilirsiniz. Ürünlerinizin montaj ve söküm işlerini yaptırabilirsiniz. Ürünlerinizle ilgili yedek parçaları yetkili servislerde bulabilirsiniz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden firma sizlere hızlı hizmet vermektedir. Kaliteli ve güvenilir yetkili servis hizmeti alacağınız Van Ariston yetkili servisleri şunlardır:

GÜLTEPE SOĞ. – ABDULLAH GÜLTEPE
Adres: Bahçıvan Mh. A.Gazi 3. Sok. No:1 Maya Gold Evleri altı İpekyolu/Van
Telefon: 0432 216 48 90

Ariston Termosifon Yetkili Servisleri Van

GÜLTEPE SOĞ. – ABDULLAH GÜLTEPE
Adres: Bahçıvan Mh. A.Gazi 3. Sok. No:1 Maya Gold Evleri altı İpekyolu/Van
Telefon: 0432 216 48 90

temizleme Hizmetleri

Van petek temizleme hizmetini kusursuz sunuyoruz. Petek temizliği ve ve iş yerlerinde kullanılan kombilerin peteklerinin iyi çalışmaması durumunda petek temizliği yaparak kombilerden yüksek performans almanızı sağlıyoruz. Peteklerin tıkanması doğal gaz faturalarını kabarttığı gibi mekânlarda ısınma sorununa neden olmaktadır. Petekler temizlendiği zaman petekler içinde sıcak su hızlı bir şekilde devir daim yapmaya başlar. Bu da mekânın kısa sürede ısınmasını sağlar. Kısa sürede ısınan ev size doğalgaz da yakıt tasarrufu sağlar.

Van petek temizleme hizmetleri ile kombilerinizden tam verim alabilirsiniz. Kombilerinizin yaşam ömrünü uzatmış olursunuz. Kombilerde meydana gelebilecek bozulmalar önceden tespit edilebilir. İlerleyen zamanlarda bozulan kombiniz için ciddi masrafa girmeniz önlenmiş olur. Kombilerden tam performans aldığınız sürece evinize ısı yalıtımı ve mantoluma yapma gereği duymazsınız. Kombilerinizi uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Van petek temizleme hizmetinden sonra eviniz mükemmel derecede ısınır. Doğalgazdan ciddi bir tasarruf etmiş olursunuz. Kombinizin ömrünü uzatmış olursunuz. Ev içindeki mevcut ısıyı korumuş olursunuz. Peteklerin ısıtmama nedeni kombi filtresinde meydana gelen tıkanmadır. Bu tıkanmalar peteklerin sağlıklı bir şekilde ısınmasını engeller. Filtre tıkandığı zaman kombi devri sağlıklı çalışmaz. Isıtılan su peteklere ulaşmaz. Bağlantı kısmındaki pislik tutucu bölgesi Van petek temizleme ekipleri tarafından sökülür. Filtrede meydana gelen tıkanmalar açılır.

Van petek temizleme hizmetinden sonra % 30 enerji tasarrufu sağlarsınız. Kalorifer peteklerinde meydana gelen tortu ve kireçler temizlenir. Su bütün peteklere ulaşarak evinizde sorunsuz bir ısınma yaşarsınız. Temizliği yapılan kalorifer petekleri yüksek ısı üretir. Gereksiz enerji kullanımının önüne geçmiş olursunuz. Petekler ve tesisatın iç kısmı iyice temizlenir. Böylece kombinizden yüksek verim elde edebilirsiniz.

Van petek temizleme ile peteklerin içindeki kirli su boşaltılır. Peteklerin içine kimyasallar dökülerek kireçlerin çözülmesi sağlanır. Kimyasal döküldükten sonra 15 dakika kadar beklenir. Kimyasalların petek içindeki kireci çözmesi için bu bekleme yapılır. 15 dakika sonra peteklerin için yıkanır. Yıkama sonrası peteklerin daha dayanıklı olup uzun süre sorunsuz kullanılması için koruyucu kimyasallar dökülerek petek temizleme işlemi sona erdirilir.

van-kombi-servisi

Van kombi servisi olarak petek temizlik hizmeti veriyoruz. Petek temizliği ile kombilerden yüksek verim elde eder doğalgazdan tasarruf elde edebilirsiniz. Petek temizliği verimli ısı elde etmenizi sağlar. Radyatörler sayesinde soğuk havalarda sıcak bir otama sahip olursunuz. Radyatörlerin ısınmasında yaşanan verim kaybı ısınmadan yüksek verim elde etmenizi engeller.

 

Van kombi servisi olarak sizi uyarıyoruz. Kombi bakımı ile petek temizliği farklı işlemlerdir. Kombi bakımı kombi yetkili servisler tarafından yapılır. Kombinin düzenli çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Kombinin tüm parçaları temizlenir ve gerekli bakımlar yapılır. Petek temizliğinde ise profesyonel firmalar tarafından ısıtma sisteminin boruları ve peteklerinin içinin temizlenmesi olayıdır. Petek temizliği uzmanlık gerektirip kabataslak yapılmaz. Özel kimyasal maddeler kullanılarak yapılan uzmanlık gerektiren bir iştir. Petek temizliğini herkes yapamaz. Bu yüzden peteği temizleyecek ekibi iyi seçmek gerekir. Alanında uzman uzun yıllardır hizmet veren sağlam ekiplerle çalışmak gerekir.

 

Van kombi servis ekibi olarak uzun yılların verdiği tecrübeyle hizmet vermeye devam ediyoruz.  Petek temizliği önemli bir iştir. Petek temizliği yaptırarak kombiyi düşük dereceye getirerek yüksek sıcaklık elde edebilirsiniz. Kalorifer peteklerinin hepsinden yüksek verim elde edebilirsiniz. En uzak radyatörünüz bile iyi ısınır. Kombinizde meydana gelen doğal gaz israfını önlemiş olursunuz. Kombi pompanız zorlanmadan çalışır. Bu da kombinizin ömrünü uzatır. Temizlik sırasında kullanılan koruyucu ilaçlarla peteklerin içinin paslanmasını engellersiniz. Böylece petek içinde sıcak su dönüşümü hızlı gerçekleşir. Bu da peteklerin kısa sürede ısınmasını sağlar. Kalorifer petek temizliği ile petek içinde oluşan tıkanıklar açılmış olur. Peteklerin üstünün ısınıp altının ısınmama sorunu böylece çözülmüş olur. Petek tıkanmasının nedeni olan tortu birikmesi de böylece önlenmiş olur.

 

Van kombi servisi olarak petek temizlik ücreti olarak 2018 yılında 150 ile 250 lira arasında değişen ücretler almaktayız. Ücretler petek sayısına ve evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Petek temizliği hakkında detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için firmamızı haftanın 7 günü sabah 9 ile 22 arasında arayabilirsiniz.

 

 

kombi-tamiri

Petek temizliği kombilerin tam zamanlı çalışmasını ve kombilerden yüksek verim elde edilmesini sağlar. Petekler zamanla kireçli suların boruları tıkanmasıyla ortaya çıkar. Petekler her yıl düzenli olarak temizlenmelidir. Petek temizliği ile doğalgaz faturalarınızı düşürebilirsiniz. Petek temizliği sonrası düşük yakıt tüketerek evinizde yüksek ısı tasarrufu dağlayabilirsiniz.

Peteklerin temizlenmesi peteklerin ve tesisatların verimli çalışmasını sağlar. Petek temizliği yaparak evde ısı yalıtımı sağlamış olursunuz. Evinize ısı yalıtımı ve mantoluma yapmanıza gerek kalmaz. Kombi filtresinde pas ve tortu tıkanması peteklerin ısınmasını zorlaştırır. Filtre tıkanıklığı kombi devir daiminin sağlığını bozar. Bağlantı kısmındaki pisliği tutan filtre sökülür. Sıcak su peteğin her noktasına eşit derecede yayılması için peteklerin içindeki kireç temizlenir.

Petek temizliği yaptırmak aile bütçesine büyük katkı sağlar. Bunun temel nedeni petek temizliği yaptırdıktan sonra doğal gaz faturanız hızlı bir düşüş yapar. Az yakıt ile evinizin tüm noktasına ısı alabilirsiniz. Petek temizliği 2 yılda bir yaptırılır. Petek temizliği ile kombilerinizde oluşabilecek arıza ve hasarların önüne geçmiş olursunuz. Petek temizliği fiyatları kombinizin markasına, bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterir.

Petek temizliği için kombi yetkili servisleri ile görüşebilirsiniz. Petek temizliği cihazlarla yapılır. Cihazlar için kimyasal maddeler kullanılır. Kimyasal madde ve cihaz fiyatı dönemim koşullarına göre değişir. Petek temizleme fiyatları peteğinizin büyüklüğüne, petek sayınıza ve en son yapılan petek temizleme tarihine bakılarak belirlenir. Peteklerin sayısı, yaşam alanınızın büyüklüğü gibi bilgileri petek temizleyen yetkili servise ileterek fiyat teklifi alabilirsiniz. 2018 yılı başında 5 peteğin temizliği 150 liradır. Bu işlem peteklerin sökülmesi, peteklerin temizliği için kullanılan ilaçların bedeli ve işçilik bedeli olarak alınmaktadır.

Petek temizliği için ödediğiniz 150 lira uzun vadede kısa sürede size geri dönecektir. Doğalgaz faturanız 350 lira gelirken petek temizliği sonrası faturanız 300 liraya düşecektir. Aylık 50 lira size tasarruf sağlayacaktır. Petek temizleme ücreti size 3 ay gibi kısa bir sürede geri dönecektir. Kombinizin randımanlı çalışması, uzun ömürlü olması ve herhangi bir arıza vermemesi açısından size petek temizliği büyük katkılar sağlayacaktır.

 

Ariston-Yetkili-Servisleri-3

Ariston ülkemizde birçok sektörde hizmet veren önemli bir markadır. Birçok elektronik ürün çeşidi bulunur. Ülkenin dört bir köşesinde Ariston marka ürün kullanılır. Ariston bugün bir dünya markasıysa bunun en önemli nedeni sattığı ürünlerin arkasında durmasıdır. Ürünü sattıktan sonra geri çekilmek yerine kurduğu yetkili servislerle ürününü her zaman desteklemiştir. Ariston sattığı ürünlere 2 yıl ile 5 yıl arası değişen zamanlarda garanti verir. Bu süre içinde üründe meydana gelen bozulmalarda ve arızalarda ürünün tamirini ücretsiz biçimde yapar. Bu da ürünü kullanan müşterilerine büyük güven verir.

Ariston yetkili servislerine ülkenin dört bir köşesinde ulaşmanız mümkündür. Bütün il merkezlerinde mutlaka Ariston yetkili servisler bulunur. İllerin dışında birçok ilin ilçelerinde bile Ariston yetkili servisleri bulunur. Ürünle ilgili her türlü sorun ve sıkıntıları Ariston yetkili servis elemanları çözüme kavuşturur. Ariston yetkili servisini aradığınızda size uygun bir zaman için randevu verilir. Randevu günü evde olmanız gerekir. Ürün garanti kapsamında ise yetkili servis arıza tespiti ve tamiri için sizden ücret talep etmez. Ürünle ilgili bir parça bozulmuşsa bu parçanın takılması için sizden sadece parça maliyet ücreti alınır.

Ariston yetkili servisleri haftanın 7 günü 24 saat hizmet verir. Ürünle ilgili her türlü sıkıntılarınızı alanında uzman teknisyenler sorunlarınıza çözüm üretmek için bir telefon kadar yakın. Van Ariston yetkili servislerin adreslerini ve iletişim bilgilerini sizler için derledik.

GÜLTEPE SOĞ. – ABDULLAH GÜLTEPE
Adres: Bahçıvan Mh. A.Gazi 3. Sok. No:1 Maya Gold Evleri altı Merkez VAN
Telefon: 0432 216 48 90
Faks: 0432 216 48 90

yeni-kombi

Van kombi servisi olarak her marka kombilerin bakım, onarım, tamirat işlerini itina ile yapıyoruz. Van kombi servisi olarak müşterilerimize haftanın 7 günü 24 saat hizmet üretiyoruz. Ücretsiz danışma hizmeti ile kombi ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları cevaplıyoruz. Van kombi servisi olarak kombilerinizin arıza, bakım ve servis hizmeti sunuyoruz. Garanti kapsamında olan tüm kombilere ücretsiz hizmet veriyoruz. Tüm kombileri 1 yıl garanti kapsamına alıyoruz. Tamir ve bakım hizmetlerimize 1 yıl garanti kapsamına alıyoruz. Servis raporlarını uzun süre sizin adınıza saklıyoruz. Sizler servis raporlarını kaybetseniz de tamir yaptığınız kombinizin garanti süreci devam eder.

 

Van kombi servisi olarak ürünler 2 sene garanti kapsamına alınır. Arıza durumunda bakım ve tamiri yapılan 3 Yollu Hidrolik Valf, Kombi Pompa Motoru, Kombi Elektronik Kart, Kombi Vana Motoru, Kombi Akış Şalteri, Kombi Genleşme Tankları 1 yıl boyunca garanti kapsamına alınır. Kombi ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için Van kombi servislerini arayabilirsiniz.

 

Van kombi servisi olarak kombi bakımında şu işlemler gerçekleştirilir:

 • Kombinin su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. Su sızdırma durumu varsa hemen müdahale edilir.
 • Kombinin tüm parçalarının temizlik durumu kontrol edilir. Temiz olmayan parçalar temizlenir. Böylece parçaların bakımı yapılmış olur. Kombinizi uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.
 • Kombinizin emniyet kontrolü yapılır. Olası bir kaza ve felaketin önüne geçmiş olursunuz. Kombi emniyet kontrolü mal ve can güvenliğinizi sağlar.
 • Kombi ateşleme otomatiği ve gaz kesme bölümleri test edilir. Böylece kombinizin sorunsuz çalışması sağlanır.
 • Kombiniz bacalı ise cihazınızın baca çekişi ve baca sensoru test edilir.
 • Kombinizin ön yıkama ayarı, kısmi güç ve tam güç altında gaz ayarları yapılır.
 • Kombinin en önemli bölümlerinden birisi olan ateşleme sistemi ve yanma bölümü kontrol edilir. Bu bölümde bir hasar ve arızalanma varsa giderilir.
 • Kombinin ısıtma ve sıcak su üretme bölümü kontrol edilir.
 • Kombinin birinci ısı eşantör bölümü kontrol edilir.
 • Kombinizin tüm elektronik aksanı kontrol edilir. Ciddi bir hasar oluşmaması için gerekli önlem ve tedbirler alınır. Değişmesi gereken parçalar varsa değiştirilir.
 • Kombinin kalorifer ve sıcak su hattında bulunan pislik tutucuları temizlenir. Bu temizlik kalorifer peteklerinin tam randımanlı çalışmasını sağlar. Bu durum kombi kullanan kişilere yakıttan tasarruf sağlanır.
 • Kombinin su şalter filtresi kontrol edilir.
 • Kombi filtreleri temizlenir.
 • Su debi ayarı kontrol edilir. Bir aksaklık varsa giderilir.
 • Kombinin genleşme tank kontrolü yapılır. Gerekirse hava basımı yapılır.
 • Fanlar kontrol edilip fanların genel bakım ve temizliği yapılır.

 

Van kombi servisi olarak kombi montajı, kombi bakımı, kombi onarımı ve kombi ile ilgili tüm yedek parçaları servislerden temin edebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz kombilerle ilgili tüm soru ve sorunlarınız için haftanın 7 günü 24 saat destek vermektedir. Garanti kapsamında olan tüm kombiler ücretsiz bir şekilde tamir ve onarım işleri yapılır. Van kombi servisi olarak iş hayatında güven, disiplin ve tecrübeyi kendimize ilke edindik. Van kombi servislerinden telefonla destek alabilirsiniz. Kombilerinizle ilgili her türlü sıkıntılarınızda telefonla teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

 

van-kombi-servisi-3

Van kombi servisimiz gelişmiş makine sistemleri ile kalorifer tesisat temizliğini kısa sürede yapıp işlem maliyetini düşürmektedir. Petek temizlik fiyatları petek sayısına ve evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Petek temizlik fiyatları 150 lira ile 250 lira arası değişmektedir. Van kombi servisimizi arayarak aklınıza takılan tüm sorularınıza uzmanlarımızdan cevap bulabilirsiniz. Firmamız haftanın 7 günü sabah 9 ile 22 arası hizmet vermektedir.

 

Van kombi servisi olarak tüm müşterilerimizi uyarıyoruz. Filtre temizliği yaparak kombi petek bakımı yaptığını söyleyen firmalara itibar etmeyin. Kombi bakımı ile petek bakımı ayrı işlemlerdir. Van kombi servisi olarak uzman ekiplerimiz kombi bakımı ve petek temizliğini farklı işlemler altında yapmaktadır.

 

Van kombi servisi olarak tüm marka kombiler için bakım ücreti olarak 100 lira almaktayız. Kombi bakımlarının yılda en az 1 kere yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kombi bakımı kombilerden yüksek verim elde edip kombilerinizi uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar. Kombi bakımının yanında kombi temizleme işlemini birlikte yaptırdığınızda kombi temizleme için 50 lira ücret almaktadır.

 

Van kombi servisi olarak kombi bakımında şu işlemleri yapıyoruz:

 • Kombi filtresi temizlenir. Böylece kombilerden yüksek verim elde edersiniz. Kombi yakıtından tasarruf edersiniz.
 • Genleşme tankı kontrol edilip gerekirse takviye yapılır.
 • Çakmak temizliği yapılır. Böylece kombileri yakarken yanmama sorunu ortadan kalkmış olur.
 • Kombi fan temizliği yapılır.
 • Kombi yanma odası temizlenir.

 

Van kombi servisi olarak petek temizliğini şu şekilde yapıyoruz:

 • Uygun bir peteğe makine sistemi bağlanır.
 • Bütün peteklerin vanası kapatılıp sadece bir peteğin vanası açılır.
 • Petekler sökülmeden tek bir noktadan ön yıkama yapılır
 • Bütün petekler açık konumdayken ilaçlı tıkama yapılır.
 • Durulama yapılır.
 • Filtre temizlenir.
 • Koruyucu kimyasal  maddeler ilave edilir.
 • Kombi bakımı yapılır.
 • Sistem yakılıp hava alma işlemi kontrol edilir.
 • Sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir.
 • Bu işlemler sırasında ev kirlenmez.
van-kombi

Kombinizi uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız kombilerinizin bakımlarını zamanında düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Kombi bakımları kombilerinizin randımanlı çalışmasını sağlar. Düzenli bakımdan geçen kombiler kullanıcılarına büyük tasarruf sağlar. Düzenli kombi bakımı kombilerinizin uzun süre bozulmadan sorunsuz kullanılmasına imkân sağlar.

Kombi bakımı kombilerin yüksek verimle çalışmasını sağlar. Kombinizi yeni aldıysanız 2-3 yıl garanti kapsamında kombi bakımları ücretsiz yapılır. Garanti kapsamından çıktıktan sonra kombi bakım ücretleri bölgelere göre farklılık göstermektedir. Kombi aldığınızda aldığınız kombi kitapçığında servis teknisyeninin kombi bakım ücreti için sizden ne kadar alacağı yazar. Baca gazı sıcaklığı ve yakıt tüketimi gibi tüm bilgilere bu kitapçıktan ulaşabilirsiniz.

2018 yılında kombi bakım ücretleri standart kombiler için 80 lira olarak belirlenmiştir. Yoğuşmalı kombilerin bakım ücreti ise 120 lira olarak belirlendi. Kombi servis ücretleri ise 50 liradır.

Kombi bakım ücretleri kombi markasına, kombi modeline, bulunduğu bölgenin yapısına göre 10-20 lira farklılık gösterebilir. Kombinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız mutlaka kombilerinize bakım yaptırmak zorundasınız. Kombiler uzun süre kullanıldığı için içinde yer alan bakır, demir, alüminyum gibi madenler paslanır ya da oksitlenir. Kombinin içinde doğal gaz, elektrik ve su bulunur. Bu üçlü kombilerin arıza yapmasına neden olabilir.

Kombi bakım ücretlerini fazla bulup kombisine aylık bakım yaptırmayan kullanıcılar ilerleyen zamanlarda kombileri bozulduğu zaman ödemediği bakım ücretinin 10 katını arıza ve tamirata vermektedir. Kombi bakımını düzenli olarak yaptırdığınızda kombiniz ciddi arızalar vermeyecektir. Uzun vadede düşündüğünüz zaman kombi bakım ücretini kombiniz arıza vermeyerek çıkarmış olacaktır.

Kombinize düzenli bakım yaptırmaz iseniz soğuk kış şartlarında kombiniz arıza verebilir. Ailecek büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Her kombi markasının bakım servis ve onarım ücretleri farklıdır. Her markanın yedek parçası ve üretim maliyeti farklıdır. Kombi bakım ücretlerinin farklı olmasının sebebi budur.

Güncel kombi bakım ücretleri için iletişim sayfamızdan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kombi bakım ücretleri kombi bakımları sonrası yetkili servis elemanlarına verilir.

fiyat

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Özellikle kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte ısınma teknolojisi olarak en çok kombiler tercih edilmektedir. Kombilerle evlerinizdeki tüm odalar eşit sıcaklığa kavuşur. Böylece hava akımına maruz kalmayan bedeniniz hasta olmaz. Özellikle sobalı evlerde soba bir odaya kurulur. Sobalı odadan diğer odalara geçiş yaptığınızda aradaki sıcaklık farkı sizi hasta eder.

 

Isınma teknolojisi olarak evlerinizde kombi kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız. Kombilerin bakımı ve onarımı zamanında yapılırsa hayatımıza büyük kolaylık sağlarken bakım ve onarım zamanında yapılmazsa hayatımız için büyük tehlikeler taşır. Kombi teknik servisleri kombilerin bakım ve onarım işlerini yaparlar. Kombi teknik servisleri işlerin yoğun olduğu dönemde kış aylarında kombi bakım işlerini yapmak istemezler. Kombiler kış ayında aktif olarak çalıştığı için kombilerin bakımının yapılması için kombinin sıcaklığının düşmüş olması gerekir. Kombi sıcaklığının düşmesi de uzun bir zaman alır.

 

Kombi bakımlarını zamanında yaptırmazsanız petekler ısınmaz. Doğalgaz yaktığınız halde evde yeterince ısınamazsınız. Kombi teknik servisleri bakım ücreti olarak normal kombiler için 80 lira, yoğuşmalı kombiler için 120 lira servis ücreti almaktadır. Kombi firmaları normal servis ücreti olarak 50 lira talep etmektedir.

 

Kombi teknik servisleri kombilerinizin bakımını baştan ayağa yaparlar. Kombi petekleri içinde biriken kireçler temizlenir. Böylece kombileri ilk taktırdığınız gibi tam randımanlı çalışır. Kombi sisteminde meydana gelebilecek arızalı durumlar önceden tespit edilip gerekli önlemler alınır. Kombi teknik servisleri kombilerde oluşabilecek elektrik, gaz ve su kaçaklarını önceden tespit ederler. Böylece mal ve can kaybınız önlenmiş olur.

 

Kombi teknik servis yetkilileri kombileri 21 derece ayarlamanızı tavsiye etmektedir. Ülkemizde kombiler genelde 23 derecede kullanılır. Bunun temel nedeni ekonomiyi düşünmektir. Ekonomik olsun diye kombi kapatmak da doğru değildir. Kombiler belli bir süre yandıktan sonra evin her noktası ısındıktan sonra kapatılması doğrudur. Kombi yetkili servisleri kombilerin mutfağa takılmasını tavsiye etmez. Kombiler hava değişkenliğinin fazla olmadığı yatak odası gibi odalara takılmalıdır. Mutfak çok değişken hava ortamına sahip bir odadır. Kombi taktırmadan önce mutlaka kombi teknik servisinden destek almalısınız.