fiyat

Kombi Teknik Servisleri

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Özellikle kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte ısınma teknolojisi olarak en çok kombiler tercih edilmektedir. Kombilerle evlerinizdeki tüm odalar eşit sıcaklığa kavuşur. Böylece hava akımına maruz kalmayan bedeniniz hasta olmaz. Özellikle sobalı evlerde soba bir odaya kurulur. Sobalı odadan diğer odalara geçiş yaptığınızda aradaki sıcaklık farkı sizi hasta eder.

 

Isınma teknolojisi olarak evlerinizde kombi kullanıyorsanız dikkatli olmalısınız. Kombilerin bakımı ve onarımı zamanında yapılırsa hayatımıza büyük kolaylık sağlarken bakım ve onarım zamanında yapılmazsa hayatımız için büyük tehlikeler taşır. Kombi teknik servisleri kombilerin bakım ve onarım işlerini yaparlar. Kombi teknik servisleri işlerin yoğun olduğu dönemde kış aylarında kombi bakım işlerini yapmak istemezler. Kombiler kış ayında aktif olarak çalıştığı için kombilerin bakımının yapılması için kombinin sıcaklığının düşmüş olması gerekir. Kombi sıcaklığının düşmesi de uzun bir zaman alır.

 

Kombi bakımlarını zamanında yaptırmazsanız petekler ısınmaz. Doğalgaz yaktığınız halde evde yeterince ısınamazsınız. Kombi teknik servisleri bakım ücreti olarak normal kombiler için 80 lira, yoğuşmalı kombiler için 120 lira servis ücreti almaktadır. Kombi firmaları normal servis ücreti olarak 50 lira talep etmektedir.

 

Kombi teknik servisleri kombilerinizin bakımını baştan ayağa yaparlar. Kombi petekleri içinde biriken kireçler temizlenir. Böylece kombileri ilk taktırdığınız gibi tam randımanlı çalışır. Kombi sisteminde meydana gelebilecek arızalı durumlar önceden tespit edilip gerekli önlemler alınır. Kombi teknik servisleri kombilerde oluşabilecek elektrik, gaz ve su kaçaklarını önceden tespit ederler. Böylece mal ve can kaybınız önlenmiş olur.

 

Kombi teknik servis yetkilileri kombileri 21 derece ayarlamanızı tavsiye etmektedir. Ülkemizde kombiler genelde 23 derecede kullanılır. Bunun temel nedeni ekonomiyi düşünmektir. Ekonomik olsun diye kombi kapatmak da doğru değildir. Kombiler belli bir süre yandıktan sonra evin her noktası ısındıktan sonra kapatılması doğrudur. Kombi yetkili servisleri kombilerin mutfağa takılmasını tavsiye etmez. Kombiler hava değişkenliğinin fazla olmadığı yatak odası gibi odalara takılmalıdır. Mutfak çok değişken hava ortamına sahip bir odadır. Kombi taktırmadan önce mutlaka kombi teknik servisinden destek almalısınız.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.