van-kombi

Kombi Bakım Ücretleri

Kombinizi uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyorsanız kombilerinizin bakımlarını zamanında düzenli olarak yaptırmanız gerekir. Kombi bakımları kombilerinizin randımanlı çalışmasını sağlar. Düzenli bakımdan geçen kombiler kullanıcılarına büyük tasarruf sağlar. Düzenli kombi bakımı kombilerinizin uzun süre bozulmadan sorunsuz kullanılmasına imkân sağlar.

Kombi bakımı kombilerin yüksek verimle çalışmasını sağlar. Kombinizi yeni aldıysanız 2-3 yıl garanti kapsamında kombi bakımları ücretsiz yapılır. Garanti kapsamından çıktıktan sonra kombi bakım ücretleri bölgelere göre farklılık göstermektedir. Kombi aldığınızda aldığınız kombi kitapçığında servis teknisyeninin kombi bakım ücreti için sizden ne kadar alacağı yazar. Baca gazı sıcaklığı ve yakıt tüketimi gibi tüm bilgilere bu kitapçıktan ulaşabilirsiniz.

2018 yılında kombi bakım ücretleri standart kombiler için 80 lira olarak belirlenmiştir. Yoğuşmalı kombilerin bakım ücreti ise 120 lira olarak belirlendi. Kombi servis ücretleri ise 50 liradır.

Kombi bakım ücretleri kombi markasına, kombi modeline, bulunduğu bölgenin yapısına göre 10-20 lira farklılık gösterebilir. Kombinizi uzun süre kullanmak istiyorsanız mutlaka kombilerinize bakım yaptırmak zorundasınız. Kombiler uzun süre kullanıldığı için içinde yer alan bakır, demir, alüminyum gibi madenler paslanır ya da oksitlenir. Kombinin içinde doğal gaz, elektrik ve su bulunur. Bu üçlü kombilerin arıza yapmasına neden olabilir.

Kombi bakım ücretlerini fazla bulup kombisine aylık bakım yaptırmayan kullanıcılar ilerleyen zamanlarda kombileri bozulduğu zaman ödemediği bakım ücretinin 10 katını arıza ve tamirata vermektedir. Kombi bakımını düzenli olarak yaptırdığınızda kombiniz ciddi arızalar vermeyecektir. Uzun vadede düşündüğünüz zaman kombi bakım ücretini kombiniz arıza vermeyerek çıkarmış olacaktır.

Kombinize düzenli bakım yaptırmaz iseniz soğuk kış şartlarında kombiniz arıza verebilir. Ailecek büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Her kombi markasının bakım servis ve onarım ücretleri farklıdır. Her markanın yedek parçası ve üretim maliyeti farklıdır. Kombi bakım ücretlerinin farklı olmasının sebebi budur.

Güncel kombi bakım ücretleri için iletişim sayfamızdan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Kombi bakım ücretleri kombi bakımları sonrası yetkili servis elemanlarına verilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.