kombi-tamiri

Petek Temizliği Fiyatları

Petek temizliği kombilerin tam zamanlı çalışmasını ve kombilerden yüksek verim elde edilmesini sağlar. Petekler zamanla kireçli suların boruları tıkanmasıyla ortaya çıkar. Petekler her yıl düzenli olarak temizlenmelidir. Petek temizliği ile doğalgaz faturalarınızı düşürebilirsiniz. Petek temizliği sonrası düşük yakıt tüketerek evinizde yüksek ısı tasarrufu dağlayabilirsiniz.

Peteklerin temizlenmesi peteklerin ve tesisatların verimli çalışmasını sağlar. Petek temizliği yaparak evde ısı yalıtımı sağlamış olursunuz. Evinize ısı yalıtımı ve mantoluma yapmanıza gerek kalmaz. Kombi filtresinde pas ve tortu tıkanması peteklerin ısınmasını zorlaştırır. Filtre tıkanıklığı kombi devir daiminin sağlığını bozar. Bağlantı kısmındaki pisliği tutan filtre sökülür. Sıcak su peteğin her noktasına eşit derecede yayılması için peteklerin içindeki kireç temizlenir.

Petek temizliği yaptırmak aile bütçesine büyük katkı sağlar. Bunun temel nedeni petek temizliği yaptırdıktan sonra doğal gaz faturanız hızlı bir düşüş yapar. Az yakıt ile evinizin tüm noktasına ısı alabilirsiniz. Petek temizliği 2 yılda bir yaptırılır. Petek temizliği ile kombilerinizde oluşabilecek arıza ve hasarların önüne geçmiş olursunuz. Petek temizliği fiyatları kombinizin markasına, bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterir.

Petek temizliği için kombi yetkili servisleri ile görüşebilirsiniz. Petek temizliği cihazlarla yapılır. Cihazlar için kimyasal maddeler kullanılır. Kimyasal madde ve cihaz fiyatı dönemim koşullarına göre değişir. Petek temizleme fiyatları peteğinizin büyüklüğüne, petek sayınıza ve en son yapılan petek temizleme tarihine bakılarak belirlenir. Peteklerin sayısı, yaşam alanınızın büyüklüğü gibi bilgileri petek temizleyen yetkili servise ileterek fiyat teklifi alabilirsiniz. 2018 yılı başında 5 peteğin temizliği 150 liradır. Bu işlem peteklerin sökülmesi, peteklerin temizliği için kullanılan ilaçların bedeli ve işçilik bedeli olarak alınmaktadır.

Petek temizliği için ödediğiniz 150 lira uzun vadede kısa sürede size geri dönecektir. Doğalgaz faturanız 350 lira gelirken petek temizliği sonrası faturanız 300 liraya düşecektir. Aylık 50 lira size tasarruf sağlayacaktır. Petek temizleme ücreti size 3 ay gibi kısa bir sürede geri dönecektir. Kombinizin randımanlı çalışması, uzun ömürlü olması ve herhangi bir arıza vermemesi açısından size petek temizliği büyük katkılar sağlayacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.