tanıtım

Kombi bakımı neden yapılmalı

Yazın bitmesi ile birlikte kış hazırlıkları başlar. Kış ayları gelmeden kombinizin bakımını yaptırmanız gerekir. Aksi takdirde soğuk kış günlerinde ailecek ciddi sıkıntılar çekebilirsiniz. Kombi bakımı kombiler bozulmadan arıza vermeden yapılmalıdır. Kombiniz bozulduğu zaman sizi maddi ve manevi olarak zorlayabilir. Kış aylarında kombi servisleri yoğun çalıştığı için kombinizin bakımını yapacak kombi yetkili servisi bulmakta zorlanabilirsiniz. Birçok kombi servisi kış aylarında kombi bakımı yapmazlar.

 

Kombi Bakımı Hangi Aralıklar İle Yapılmalı?

Kombiler hayatımıza güzellik katan önemli bir teknolojik buluştur. Gaz, elektrik ve su ile çalışır. Her yıl muhakkak 1 kere bakımı yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan kombiler büyük tehlike taşır. Bakımı yapılmayan kombiler arıza verebilir. Arıza veren kombiler size büyük masraflar çıkarabilir.

 

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Kombilerin içinde yüksek derecede ısı oluşur. Bu yüzden kombi bakımları kış ayında yapılmaz. Kombilerin çalışmadığı yaz ve sonbahar aylarında kombi bakımları yapılır. Birçok kombi yetkili servisi kış aylarında gelen kombi bakım taleplerini reddetmektedir. Kabul eden yetkili servisleri de kombi bakımı için evinize geldiğinde 1 saat kombinin içinde biriken sıcaklığın soğumasını beklemek zorunda kalır. Kombi bakımı kışın ciddi zaman kaybına neden olur. Bu nedenle kombi bakımları kış aylarında yapılmaz.

 

Kombi Bakımı Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Kombiler gaz, elektrik, su gibi üç tehlikeli maddenin buluştuğu bir cihazdır. Bu yüzden bakım ve kontrollerin düzenli yapılması gerekir. Bakım ve kontrolleri ihmal edildiğinde kombiler büyük tehlike arz eder. Kış ayı boyunca aktif çalışan kombilerin içinde çamurlaşmalar oluşur. Bu çamurlaşmalar kombilerin filtrelerini tıkar. Bu da kombinin gereksiz gaz tüketmesine neden olur. Gereksiz gaz tüketimi doğal gaz faturanızın kabarmasına neden olur. Kombi içinde oluşan tortu çamuru kombinin parçalarına zarar verir. Bu da kombilerin yaşam ömrünü kısaltır. Kombi bakımlarında gaz kaçağı kontrolü yapılır. Bu da sizin can ve mal güvenliğinizi sağlar. Kombi bakımı size yakıt tasarrufu sağladığı gibi can ve malınızı güvence altına alır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.