kombi-tamiri-2

Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Yazın bitmesi ile birlikte kış hazırlığımız başlar. Kışın en büyük sıkıntılardan birisi ısınma sorunudur. Isınma sorununu kombiler ile çözüyorsanız kış ayı gelmeden kombi bakımlarınızı yaptırmalısınız. Kış aylarında kombiler sürekli çalışıp ısındığı için kombilerin bakımı kış aylarında yapılmaz. Kış aylarında bakıma gelen kombi uzmanları 1-2 saat kombinin sıcaklığının düşmesi içim beklemek zorunda kalır. Bu da kombi uzmanları için zaman kaybı demektir. Yoğun tempolu çalışan kombi uzmanları bu yüzden kışın kombi bakım hizmeti vermek istemezler.

 

Kombi bakımı önemli midir? Kombiler kışın bize sıcaklık veren faydalı icatlardan birisidir. Bakımı düzenli yapılmadığı zaman ailemiz için güzellik üreten bu teknolojik alet dehşet ve ölüm saçabilir. Kombi bakımı ciddiye alınması gerekir. Kombi bakımı yapılmazsa kombiler bozulur. Bozulan kombilerin tamiri aile bütçenize ciddi zararlar verir. Kombiler kış ayında bozulduğu zaman tamir oluncaya kadar ailecek üşüyebilirsiniz. Tüm bu sıkıntılara katlanmak istemiyorsanız mutlaka kombilerinizin bakımını zamanında yaptırmalısınız.

 

Kombi bakımı önemli bir konudur. Kombiler gaz, elektrik ve su ile çalışır. Bu üçlü bakımı yapılmayan kombilere büyük zarar verir. Bu yüzden yılda en az 1 kez kombi bakımı yapılmalıdır. Kombi bakımı kombilerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Kombi bakımı ile kombilerinizin zarar görmesinin önüne geçmiş olursunuz. Bakımı yapılan kombiler yakıttan tasarruf sağlar. Kombileriniz uzun süre bozulmaz ve saat gibi tıkır tıkır işler. Kombinizin bakımı sırasında kombinizde varsa gaz kaçağı tespit edilir. Gaz kaçağı can ve mal kaybına neden olur. Kombi bakımı yaptırarak can ve mal kayıplarının önüne geçmiş olursunuz.

 

Kombi bakımı sırasında cihazın içinde oluşan tortu, çamur, toz gibi maddeler temizlenir. Kombilerdeki gaz ve su kaçakları kontrolü yapılır. Kombi bakımı sırasında kombilerde arızalı bir durum varsa tespit edilip gerekli onarım yapılır. Tehlike saçabilecek durumlar önceden belirlenip gerekli önlem ve tedbirler alınır.  Kombi ve tesisatta bulunan suyun ısınıp soğumasında oluşa bilecek genleşmeyi dengede tutan denge kabı havası kontrol edilir. Bu denge kabı havasında eksiklik varsa giderilir. Kombilerin gerekli temizliği yapılıp kombileriniz çalışır durumda size sorunsuz bir şekilde teslim edilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.