van-kombicii

Kombi Bakım Servisi Çağırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Kombiniz mi arızalandı? Kombi bakım servisi çağırmaya karar verdiniz. İşlemlerin daha hızlı gerçekleşmesi için kombi bakım servisini çağırmadan önce yapmanız gereken bir takım işlemler vardır. Bu işlemleri yaparak kombi bakım servisinin işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız belki kombi servisini çağırmanızı gerektirmeyebilir. Kombi bakım servisini çağırmadan önce yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Kombiniz 1,5 bar şeklinde su almalıdır. Eğer basınç değeri 1,5 bar değerinden az ise bar değeri 1,5 dereceyi aşmayacak şeklide kombinize su doldurmanız gerekir. Kombiye fazla su doldurulması durumunda kombi emniyet sistemi fazla suyu dışarı tahliye edecektir.
  • Su dolumunu yaptıktan sonra kombinizi resetleyin. Reset işleminden sonra da kombiniz hala tam istediğiniz randımanda çalışmıyorsa o halde kombinizde sorun var demektir. Bu durumda kombi bakım servisi
  • Kombinin enerji durumunu kontrol edin. Kombinize enerji gelip gelmediğine emin olur. Bulunduğunuz ortamın elektrik akımını kontrol edin. Elektrik varsa kombinin fişini ve sigortasını kontrol edin. Kombi fişinin ters takılmış olması kombinin çalışmamasına neden olur. Kombinin fişini ters çevirip kontrol edin
  • Kombinize gaz geliyor mu? Yemek pişirdiğiniz ocağınızı çalıştırın. Eğer gaz gelip ateşleme yapıyorsa kombiye giren gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin.
  • Kombinizin garanti süresini kontrol edin. Kombinizin garanti süresi devam ediyorsa kombi yetkili servisi kombinizin arızasını ve tamirini ücretsiz yapacaktır. Kombi garanti süreniz dolduysa çevrenizde kombi tamircisine kombinizi yaptırabilirsiniz.
  • Kombi yetkili servisini arayarak uygun bir zaman için randevu alın. Kombi yetkili servislerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden bölgenizde yer alan kombi yetkili servislerine ulaşın.
  • Kombi yetkili servisi ile telefonda konuşurken açık ve net olun. Tam sorunu ifade edin. Telefonla yetkili servis evinize gelmeden bazı sorunları çözebilir.
  • Kombi bakım servislerine adresinizi net bir şekilde belirtin. Size verilen tarihte mutlaka evde olun. Kombi bakımlarınızı düzenli olarak yaptırın. Kombi yetkili servisi evinize geldiği zaman bu yukarıdaki 7 işlemi önceden yapmış olmanız hem size hem de kombi bakım yetkililerine büyük kolaylık sağlayacaktır.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.