temizleme Hizmetleri

Petek Temizlemenin Avantajları Nelerdir?

Petek temizliği genellikle kombilerin evleri ısıtmadığı durumlarda başvurulan bir yöntemdir. İnsanlar yaşam alanlarında yaşadığı ısınma sorununu petek temizleterek çözüme kavuşturabilir. Petek temizliği doğal gaz konusunda kişiye büyük tasarruf sağlar. Petekleri temizledikten sonra doğal gaz faturanızın hafiflediğini hissedeceksiniz. Peteklerde biriken kireçler peteklerdeki sıvı akışını zayıflatır. Doğal gazınız yandığı halde evinizde ısınma konusunda tam verim alamazsınız. Isınmak için daha fazla doğal gaz tüketmek zorunda kalırsınız.

 

Kombiler ilk takıldıkları yıllarda evi çok güzel ısıtır. İlk takıldığı yıllarda doğal gaz faturası da yüksek gelmez. Bunun temel nedeni peteklerin temiz olması, sıcak su akışının hızlı gerçekleşmesidir. Zaman geçtikçe peteklerde biriken kireçler boruların tıkanmasına neden olur. Borularda biriken kireç su devir daimini olumsuz etkiler. Bu da peteklerin yeterince ısınmasını engeller. Petekleri ısıtmak için daha fazla doğal gaz tüketmek zorunda kalırsınız. Bu da doğal gaz faturanızın kabarmasına neden olur.

 

Petekler içinde biriken kireç boruların tıkanmasına neden olur. Bu tıkanıklık ileride ailece büyük facia yaşamanıza neden olur. Petek tıkanıklığı yüzünden doğal gaz patlaması yaşayıp canını ve malını kaybeden insanların haberlerini televizyonda çok sık görüyoruz. Petek temizliği sizin mal ve can güvenliğinizi sağlar. Peteklerin tıkanıklığı doğal gazınızda ciddi hasarlara neden olabilir. Bu hasarları tamir ettirmek için ciddi paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Petek temizliği kombinizin tam randımanlı çalışmasını sağlar. Enerji tasarrufu sağlar. Evinizin güzel ısınmasını sağlar. Kombi parçalarınızın bozulmadan uzun süre çalışmasını sağlar. Petek temizliği filtre tıkanmasını önler. Bağlantı kısmını tutan filtrenin tıkanmasını engeller. Filtrenin pas ve tortu kapmasıyla petekler artık ısı vermez hale gelir. Filtre tıkanıklığı kombilerde sıcak su dönüşünü olumsuz etkiler.

 

Peteklerin temizliği kombilerinizin uzun ömürlü olmasını sağlar. Petek temizliği kombilerde düşük derecede yüksek sıcaklık elde etmenizi sağlar. Kombiniz zorlanmadan çalışır. Kombiniz petek temizliği yaptırdığınız için uzun süre arıza vermez. Petek temizliği sırasında cihazınızın genel kontrolü yapılır. Böylece cihazınızda oluşabilecek hasar ve arıza durumları önceden tespit edilmiş olur.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.