Petek-temizleme-Hizmetleri

Van Petek Temizleme Hizmetleri

Türkiye’nin Van bölgesinde hizmet veren firmamız Van petek temizleme hizmeti vermektedir. Kombilerden tam verim almak, doğalgazdan tasarruf etmek için mutlaka yılda bir kez kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekir. Uzun süre kullanılan kalorifer petekleri zamanla bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyar. Petekler kirlenmez. Kirlenen kalorifer tesisatıdır. Çamur, kireçler boruların içinde tıkanmalara neden olur. Bu tıkanmalar kaloriferin ısıttığı sıcak suyun peteklere ulaşmasını engeller. Bu da ev ve işyerlerinde ısınma soruna neden olur. Bakır boru sistemleri temizlik gerektirmez. Çünkü bakır borunun pislenmesi söz konusu değildir.

Van petek temizleme firması olarak uzman tesisat ustalarımız kombi petek temizlik işlerini kusursuz yapmaktadır. Kaliteli hizmet vermek için haftanın 7 günü 24 saat çalışan ekibimiz petek temizliği konusunda en büyük destekçiniz olmaya devam ediyor. Bizi telefonla arayarak kombi ve petek konusunda bilgi alabilirsiniz.

Van petek temizleme firmamız peteklerinizin temizliğini şu şekilde gerçekleştirir:

  • Mekâna giriş yaptığımızda önce tesisat, vana, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak ve tamir gerektiren durumlar tespit edilerek işleme başlanır.
  • Gerekli kontrollerden sonra petek temizleme makinesi tesisata monte edilir. Bunun için ilk önce yer tespiti yapılır. Genellikle yer tespiti için banyo ve mutfak tercih edilir.
  • Petek temizleme işleminde eviniz kirlenmez.
  • Gider için gerekli olan lavabo, tuvalet gibi yerler tercih edilir. Gider için 10-15 metre hortumlar kullanılır.

Van petek temizleme firması olarak petek temizlemeyi iki aşamada gerçekleştiririz. İlk aşamada peteklerin ve tesisatın üst boru sistemleri temizlenir. 2. Aşamada tesisat borularının alt kısmı temizlenir. Kombi petek tesisatında kir, çamur, çeper olur. Buna nazaran radyatör peteklerinde pek kir olmaz. Bu yüzden çift yıkama çok önemlidir.

Van petek temizleme işleminde uygun makine ve teçhizat kullanılır. Basınç değeri 2 bar üstü olan petek temizleme makineleri kombiye zarar verir. Bu yüzden bar seviyesi 2 den düşük olan petek temizleme makineleri kullanılmalıdır.  Van petek temizleme işlemleri en fazla 2 saat sürmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.